Wizyta w Rodzinnym Domu Opieki „Staś”

    Okres przedświąteczny to czas składania sobie życzeń. Do wzruszającego spotkania dwóch pokoleń doszło 5 kwietnia, w środowe przedpołudnie. Uczniowie klasy II udali się do Rodzinnego Domu Opieki „Staś” w Gnojniku, aby złożyć życzenia pensjonariuszom, obdarować ich stroikami świątecznymi własnoręcznie wykonanymi oraz babami wielkanocnymi przygotowanymi przez rodziców.

    Cały wyjazd wymagał zaangażowania rodziców, dlatego ogromne słowa podziękowania kieruję w stronę Pań Doroty Kucak, Doroty Wach oraz Panów Krzysztofa Wąsa i Roberta Żaka.

   Przygotowania do tego wyjazdu rozpoczęły się już w połowie marca, kiedy ruszyła „produkcja”  zajączków i jajek wielkanocnych na drukarce 3D z programu „Laboratoria Przyszłości”, które stały się obowiązkowym dodatkiem każdego stroiku. Kolejnym krokiem było tworzenie przez uczniów pisanek, komponowanie stroików oraz nauka repertuaru, który chcieliśmy zaprezentować Seniorom. 

   Spotkanie  w  Domu  Opieki  było  piękne…  wywołało  uśmiech  na  twarzach,  łzy szczęścia  oraz  wzruszenie  u Seniorów. Ponadto  mieli  oni okazję posłuchać pięknych ludowych pieśni w wykonaniu uczniów, do których wszyscy się dołączyli, a cała sala brzmiała śpiewem i biesiadą.  Na zakończenie spotkania, tak na pożegnanie został wyrecytowany wiersz „Żaba”, który wywołał salwę śmiechu u wszystkich gości.

   Atmosfera podczas spotkania była bardzo miła i zachęcająca do kolejnych odwiedzin.

  Mamy nadzieję, że nasze odwiedziny umiliły Seniorom oczekiwanie na nadchodzące Święta Wielkanocne. Dla uczniów taka wspólna wizyta była ciekawym doświadczeniem, cenną lekcją wychowawczą, uwrażliwiająca na obecność wśród nas osób starszych, a także nauczyła że nawet drobny gest może sprawić ogromną radość.

  Gorące podziękowania składamy na ręce Pani prezes Ewy Cierniak - Lambert za miłą i serdeczną atmosferę towarzyszącą temu spotkaniu.
                                                                                                                                                  Oprac. Marzena Sowa