Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

   Co  roku 22 kwietnia, na całym świecie, obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.

   Dzień  Ziemi wpisał się na stałe do kalendarza imprez przedszkola ale także stał się coroczną akcją, której celem jest promocja ekologii nie tylko wśród najmłodszych. Podczas zajęć dydaktycznych „Biedronki” i „Motylki” dowiedziały się, jak dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Miały okazję porozmawiać o tym, że Ziemia jest jedyną zamieszkaną planetą i jednocześnie naszym domem, więc musimy o nią dbać jak najlepiej potrafimy np. poprzez segregację śmieci, recykling, oszczędzanie wody i ograniczenie spalin. 

   Zwieńczeniem obchodów dnia ziemi było wspólne sprzątanie najbliższej okolicy. Ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że nie znaleźliśmy tu dużej ilości śmieci, co świadczy o dobrych nawykach mieszkańców Lewniowej.
                                                                                                           Oprac. Iwona Radecka