Ogólnopolski Konkurs Historyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historyczny „Przywrócić głos Niezłomnym, Nieobecnym na lekcjach historii”, nad którym honorowy patronat objął PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ - ANDRZEJ DUDA. 

Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie (do wyboru): pracy modelarskiej, prezentacji multimedialnej, pracy plastycznej. Uczennica kl. VIII Małgorzata Serafin wykonała model samolotu upamiętniający postać generała brygady pilota Stanisława Skalskiegojednego z najlepszych polskich pilotów myśliwskich II wojny światowej, bohatera Bitwy o Anglię. Wiktoria Malinowska z kl. VI przygotowała prezentację multimedialną o ks. dr Piotrze Stachu prorektorze Uniwersytetu Jana Kazimierza we Lwowie, a Izabela Sowa i Julia Wach namalowały prace plastyczne przedstawiające generała broni Tadeusza Rozwadowskiego, współtwórcę Cudu nad Wisłą w 1920 r. O tym samym bohaterze prezentacje multimedialne przygotowali – Jakub Tekiela z klasy VII i Maksymilian Lisowski z klasy VIII. 19 maja 2023r. podczas uroczystej gali w Nowym Sączu dyplom i nagrody odebrali – Wiktoria Malinowska za zdobycie tytułu laureata w kategorii klas IV – VI oraz Jakub Tekiela za zdobycie wyróżnienia w kategorii klas VII - VIII. Gratulujemy zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom. Zapraszamy do udziału w innych konkursach.
                                                                                                                             Oprac. Marta Cichostępska