Święto Szkoły i Dzień Dziecka

Ktoś przed laty podjął decyzję, aby patronem naszej szkoły został ks. Jan Twardowski. To była dobra decyzja i to nie tylko dlatego, że  święto naszej szkoły możemy obchodzić w najprzyjemniejszym dla każdego dziecka dniu.

Świętowanie rozpoczęliśmy wspólną mszą świętą, odprawioną w intencji całej społeczności szkolnej. Po niej udaliśmy się do szkoły, by zgromadzeni w holu, przy popiersiu naszego patrona, wziąć udział w akademii przygotowanej przez uczniów klas od II do VIII. Przez te kilkanaście lirycznych chwil, spotkaliśmy się z ks. Janem Twardowskim, by posłuchać jego cennych rad. I niejeden z nas zastanawiał się może, skąd u tego duchownego takie mądre spojrzenie na życie… skąd ta zdolność, by o rzeczach najtrudniejszych, mówić językiem najprostszym.

Kolejnym punktem w planie dnia był udział w show cyrkowym. W tym miejscu słowo wdzięczności należy skierować  do naszego sołtysa i Rady Sołeckiej. To właśnie z funduszu sołeckiego udało się uzyskać środki na wizytę cyrku.

W imieniu dyrektora, grona pedagogicznego i wszystkich uczniów, serdecznie dziękujemy naszej Radzie Rodziców, która zatroszczyła się o smaczny przebieg imprezy. Hamburgery i lody, to chyba to, co dzieci lubią najbardziej. Ciekawą niespodzianką według pomysłu samorządu szkolnego była fotościanka, na tle której chętni uczniowie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Zwieńczeniem świętowania, był wspólnie spędzony czas na sportowych rozgrywkach, którym nie brakowało emocji i wrażeń.
                                                                                                                          Oprac. Katarzyna Konicz