Dogoterapia – Spotkanie z Maylis

2 czerwca naszym przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie. Zawitał do nas szczególny gość - pies Maylis, rasy golden retriever wraz ze swoim opiekunem – Panią Patrycją Bober.

W czasie spotkania dzieci mogły dowiedzieć się jaką rolę odgrywa pies w społeczeństwie oraz na czym polega praca psa – terapeuty. Trenerka przedstawiła zasady jakich należy przestrzegać podczas zabawy z pupilem, o czym należy pamiętać idąc z nim na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także o czynnościach higienicznych o których powinien pamiętać każdy właściciel czworonoga. W czasie zajęć przedszkolaki mogły osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wysłuchiwał wydawanych poleceń i obserwować posłuszność ich wykonywania. Dzieci dowiedziały się czym jest mowa ciała psa czyli najważniejsze sygnały: strach, agresja, chęć zabawy.

Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji, a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.
                                                                                                                      Oprac. Iwona Radecka