„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni w roku,  uwielbiany przez  młodszych i starszych. To dzień pełen uśmiechów, zabawy, niespodzianek, radości i wielu niezapomnianych wrażeń.

W naszym Zespole jest to zarazem Święto Patrona, tak więc od rana panowała uroczysta atmosfera. Wraz z całą społecznością szkolną przedszkolaki uczestniczyły we mszy św., a następnie w uroczystym apelu poświęconym życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego.

Atrakcji  i  rozrywek  też  oczywiście  nie  mogło  zabraknąć.  Zaczęły  się  już  dzień  wcześniej  od  projekcji filmu w mobilnym planetarium. A pierwszego czerwca po części uroczystej czekały na dzieci kolejno zaplanowane atrakcje ufundowane przez Radę Rodziców, która jak co roku zadbała o wyjątkowość tego święta. Dzieci otrzymały pyszny poczęstunek,  a następnie wzięły  udział w emocjonującym występie aktorów cyrkowych, gdzie nie zabrakło również zwierzątek - były pieski, gołąbki, a nawet, choć pluszowe, to jednak równie zabawne postacie misia
i słonika.

Po emocjach związanych z występem cyrkowców nadszedł czas zabawy i  rozgrywek sportowych na świeżym powietrzu. Między czasie dzieci mogły posilić się przekąskami i odpoczywać w cieniu na kocyku, a także delektować się pysznymi lodami. Słoneczna pogoda sprzyjała świętowaniu, a piknik przy muzyce i tańcach wszystkim dzieciom szczególnie  przypadł do gustu.
                                                                                                                                        Opracowała A. Stanuszek