Warsztaty pt. „Pszczoły nasi mali przyjaciele”

Nasze Przedszkolaki wraz z Uczniami kl. II i III uczestniczyły dziś w warsztatach pt. „Pszczoły nasi mali przyjaciele” przeprowadzonych przez panią Sylwię – pszczelarza z pasieki IMAGO. Nasz gość okazał się znakomitym fachowcem i wielkim miłośnikiem pszczół. Rekwizyty, które Pani przywiozła ze sobą sprawiły, że mogliśmy poczuć klimat prawdziwej pasieki.
Była to niezwykła lekcja przyrody, podczas której odkryliśmy tajemnice ciemnego ula, obejrzeliśmy specjalny strój pszczelarza, słuchaliśmy ciekawych opowieści o tych niezwykłych owadach. Mogliśmy też poczuć zapach naturalnego pszczelego wosku, z którego dzieci własnoręcznie wykonały świeczkę. Dużą atrakcją był pokaz żywych pszczół – królowej i robotnic! Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom i odznakę Małego Pszczelarza oraz słoiczek pysznego słodkiego miodku.
Serdecznie dziękujemy grupie IMAGO GRUPA za przeprowadzenie ciekawych warsztatów.