Wizyta w gospodarstwie

Piękna jesienna pogoda zachęca do wychodzenia na dłuższe spacery i wycieczki. Tym razem lewniowskie przedszkolaki wybrały się do zaprzyjaźnionego gospodarstwa Rodziców naszej Alicji.
Pani Dorota wraz ze swoimi ulubieńcami przywitała nas przy wejściu na posesję z przygotowanymi smakołykami dla zwierząt. Dwie wesołe kózki wraz z konikiem zajadały słodką marchewkę prosto z dłoni odważnych starszaków. Każdy chciał nakarmić zwierzątko, wiec w dalszej kolejności czekały na swój obiadek: kury, kaczki, gęsi, milutkie puszyste króliczki, a czarny mały kotek na… pieszczoty dzieci. Radości było co niemiara. Dzieci miały okazję posłuchać ciekawych opowieści o każdym ze zwierzątek, a także pomagać w codziennych czynnościach, jak: karmienie, czesanie konika, a nawet czyszczenie kopytek.
Na koniec dla wszystkich dzielnych pomocników czekał stół ze słodkościami.
Bardzo serdecznie dziękujemy Właścicielom „Wesołej mini – farmy” za miłe przyjęcie i ciekawą lekcję przyrody.