Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W dniu 10 czerwca w naszej szkole odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2024/2025. Było to dla całej społeczności szkolnej bardzo ważne wydarzenie, w którym uczniowie świadomie dokonywali wyboru swoich przedstawicieli na najbliższy rok szkolny. Głosowanie było tajne. Każdy uczeń mógł oddać głos na swojego kandydata na przygotowanych kartach wyborczych. Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała Komisja Wyborcza złożona z uczennic z kl. VIII (Emilia Daniec, Antonina Tekiela, Anna Ząbkowska, Amanda Kornaś).
Zostało oddanych 69 głosów, a frekwencja wyniosła 98%. Po podliczeniu głosów wyniki przedstawiają się następująco: Przewodniczącą Szkoły w roku szkolnym 2024/2025 została Zuzanna Sowa z kl. VII, która zdobyła 43% głosów, zastępcą przewodniczącej Zuzanna Wojtas z kl. VI (38% głosów), natomiast skarbnikiem Julia Wach z kl. VII.
Gratulujemy Zuzi wygranej i życzymy dziewczynom owocnej pracy na rzecz szkoły!


Opiekun Samorządu: Paulina Szewczyk