My się zimy nie boimy

Bo zabawy zimowe są radosne i zdrowe,

zimnym śniegiem muskane, kwitną buzie rumiane.”

Przedszkolaki wielokrotnie udowodniły, że zima im nie straszna. Wręcz przeciwnie, z utęsknieniem czekały na pierwsze płatki białego puchu, których w tym roku przyroda nam raczej nie skąpiła. Dzięki temu mogliśmy często przebywać na świeżym powietrzu, by nie tylko się hartować, ale też wesoło bawić i eksperymentować. Każdy przedszkolak wie, że śnieg nie jest tak czysty, jak się może zdawać na pierwszy rzut oka oraz, że zarówno śnieg jak i lód pod wpływem temperatury zamieniają się w wodę. Dzieci same to sprawdziły podczas zabaw badawczych.

Prawdziwie zimowa aura dawała wiele okazji do urozmaicania zabaw ruchowych na powietrzu. Każde wyjście z saneczkami „na śniegową górkę” wywoływało wśród „starszaków” okrzyki radości. Były też tradycyjne rzuty śnieżkami do celu, robienie „orzełków” na śniegu, chodzenie po śladach, no i oczywiście lepienie „bałwankowej rodziny”, wokół której dzieci utworzyły kółeczko, by zanucić znaną im piosenkę o bałwankach.

Oprac. Anna Stanuszek