Witaminki, witaminki- czyli robimy sałatkę owocową

Hej chłopaki i dziewczynki czy Wy jecie witaminki?.

Oczywiście najwięcej o witaminkach wiedzą lewniowskie „Maluchy”. W dniu 10 marca dzieci przyszły do przedszkola wyposażone w nietypowe przyrządy: deseczkę do krojenia, fartuszek no

i oczywiście kolorowe, pachnące owoce. Na zajęciach dzieci najpierw dużo opowiadały o zdrowej żywności i odpowiednim odżywianiu, które jest tak ważne dla rozwoju Ich ciała i umysłu. Po krótkim wstępnie nadszedł czas na najciekawsza cześć zajęć, którym było krojenie sałatki. Maluszki przystąpiły do pracy, oczywiście nie zapominając o wcześniejszym umyciu rak.

Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem, które początkowo sprawiało wrażenie niezwykle trudnego. Bardzo sprawnie posługiwały się nożem i innymi przyrządami, ale to nic dziwnego bo przecież codziennie pomagają mamie w kuchni.

Miseczki szybciutko napełniały się smacznymi, pachnącymi owocami, które zachęcały do degustacji, ale przedszkolaki nie dały się jednak skusić, cierpliwie czekając końca. Gdy w miseczce znalazły się już wszystkie owoce, nadszedł czas na degustację. Dzieciaki z apetytem zjadały kolejne porcje tak pysznego deseru, który przecież same przygotowały.

Po takich zajęciach każdy przedszkolak zapamięta, że to co zdrowe może być również baaardzo smaczne.

Opr. Iwona Mielec