Pasowanie na czytelnika

Dziś w szkolnej bibliotece gościli uczniowie klasy I wraz z wychowawczynią i dyrektorem szkoły. Przybyli tutaj, gdyż czekało ich uroczyste pasowanie na czytelnika. Najpierw obejrzeli „Balladę o znudzonej królewnie”, z której dowiedzieli się, że najlepszą receptą na nudę jest czytanie książek. Następnie przyszedł czas na zagadki i mini – konkursy, w których wykazywali się wiedzą czytelniczą.

Musieli także zapewnić Książkę, że będą ją szanować i korzystać z jej mądrości jak najczęściej. Nasi nowo pasowani czytelnicy otrzymali na koniec dyplomiki i drobne upominki. Uroczystość przygotowali członkowie szkolnego koła dziennikarskiego oraz część uczniów klasy IV a przeprowadziły Wróżki, Kot i Czerwony Kapturek.

Opracowały: Oliwia W, Kasia C, Paulina B, Natalia D.