Śniadanie z klasą...

 

to kolejne działanie w ramach przygotowań do programu „Szkoła promująca zdrowie”. Tym razem uczniowie klasy II podjęli wyzwanie samodzielnego przygotowania zdrowego śniadania. Zadanie to poprzedzone było wieloma zajęciami w obrębie kręgu tematycznego „Rosnę i zdrowo się odżywiam”. Dzieci poznały zasady właściwego odżywiania się, wspólnie wykonały piramidę pokarmową i rozmawiały na temat produktów z poszczególnych grup. Wypowiadały się także na temat swoich ulubionych potraw  i  układały  dzienny  jadłospis.  Dyskutowały  o  produktach  mających  korzystny i negatywny wpływ na prawidłowy rozwój każdego dziecka.

Świadomi tego, jak ważne dla naszego organizmu jest spożywanie zdrowych posiłków, zaplanowaliśmy przygotowanie pysznych kanapek, a potem wspólne śniadanie. Oto relacja z tego wydarzenia przygotowana przez jednego z uczniów:

17 marca w  naszej  klasie  robiliśmy  zdrowe  kanapki. Każde  dziecko  przyniosło kolorowe i smaczne produkty, które zawierały witaminy i składniki mineralne. Nie zabrakło  pomidora,  ogórka,  rzodkiewki,  papryki  i sałaty.  Były  też  jajka,  ser, masło i oczywiście chleb. Przed przystąpieniem do pracy wszyscy umyliśmy ręce i założyliśmy fartuszki. Z przyniesionych składników powstały pyszne i wartościowe kanapki. Ułożyliśmy je ładnie na talerzykach i zjedliśmy wspólne śniadanie. Dzięki tej lekcji poznaliśmy zasady zdrowego żywienia i kulturalnego spożywania posiłków. Wszyscy byliśmy zachwyceni i bardzo szczęśliwi, ponieważ samodzielnie przygotowaliśmy zdrowe kanapki.

Sergiusz Gawęcki kl. II

To było naprawdę „śniadanie z klasą”!