„Pluszowy miś – przyjaciel dzieci”

W ostatnich dniach listopada  2015 r. w bibliotece szkolnej zorganizowano po raz pierwszy „Dzień Pluszowego Misia” dla przedszkolaków i dzieci z oddziału przedszkolnego.

Na tę okoliczność przygotowano dla najmłodszych szereg konkursów i zabaw ruchowych. Spotkanie stało się też znakomitą okazją do zapoznania dzieci z biblioteką szkolną. Podczas wspólnego świętowania dzieci zapoznały się z historią „ Dnia Pluszowego Misia”, miały możliwość wykazania się wiedzą o niedźwiedziach brunatnych oraz o bajkowych misiach i innych postaciach z bajek i baśni. Ponadto chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich zabawach sportowych, uzyskując miano „sprawnego niedźwiadka” . Uzupełnieniem sportowych atrakcji były zabawy w kole, śpiewanie piosenek i słuchanie wierszy oraz krótkich opowiadań o misiach.

Opr.: Marta Adamczyk