Ważne tematy ujęte w artystyczne ramy

W I półroczu pod patronatem biblioteki szkolnej odbył się konkurs profilaktyczny ph. „ Żyję zdrowo – dlatego odmawiam...”.  Tematyka konkursu wynikała z zaplanowanych działań na ten rok szkolny w ramach realizacji przez szkołę ogólnopolskiego programu „ Szkoły promującej zdrowie”. Celem konkursu było uświadomienie uczniom jak szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka są używki i zachęcenie ich, by zawsze mówili nałogom - „nie”. Konkurs został poprzedzony pogadankami, które odbyły się na zajęciach z wychowawcą i na zajęciach wychowania do życia w rodzinie.

W konkursie tym wzięło udział  12 uczniów z klas IV – VI. Wszystkie  prace  konkursowe  odznaczały  się  pomysłowością i starannością wykonania, ale najważniejsze było przesłanie w nich zawarte – papierosy, alkohol, narkotyki i substancje psychotropowe są szkodliwe i dlatego nie warto po nie sięgać.

Autorami najciekawszych prac byli:

• Szymon Wąs z kl. IV i Karolina Niedziocha z kl. V - zdobywcy I miejsca
  • Julia Zelek z kl. V – II miejsce
  • Julia Chudoba z kl. IV – III miejsce.

Konkurs profilaktyczny zbiegł się w czasie z konkursem ekologicznym ph. „ Dobre rady na odpady”.

Najwyższe miejsca w tym konkursie zajęli:

• I miejsce – Natalia Pławecka z kl. IV
  • II miejsce – Kamila Adamik z kl. VI
  • III miejsce – Martyna Kurzydło z kl. IV i Karolina Niedziocha z kl. V

Wszystkie  prace  wykonane  przez  uczestników  obu  konkursów  zostały  zaprezentowane  na  wystawie  pokonkursowej  w holu, a następnie w bibliotece szkolnej.

Opr. Marta Adamczyk