Ślubowanie pierwszoklasistów i Dzień Edukacji Narodowej

 

  W czwartek, 13 października w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Był to dzień szczególnie mocno  wyczekiwany  przez najmłodszych uczniów. Pierwszaki, choć od 2 września dzielnie przyjęli na siebie obowiązki uczniowskie, cały czas pamiętali, że prawdziwymi uczniami staną się dopiero w dniu pasowania. Na to wydarzenie przygotowywali się długo, wszak pragnęli się pokazać  z jak najlepszej strony. Chcieli, żeby nikt ani starsi koledzy, ani nauczyciele  nie mieli żadnych wątpliwości, że są gotowi do wstąpienia w szeregi społeczności szkolnej. Zanim to jednak nastąpiło, musieli stawić czoło złej czarownicy. Nie było to łatwe zadanie, jednak udało się z pomocą przyjaznych skrzatów. Nie bez znaczenia z pewnością było duchowe wsparcie rodziców, którzy tego dnia przybyli do szkoły, by towarzyszyć swoim pociechom w tak ważnej chwili. Kiedy więc pan dyrektor dokonał uroczystego pasowania, nie potrafili ukryć radości jaka im wówczas towarzyszyła. Natomiast bardziej uważny obserwator mógł zauważyć, jak dyskretnie spoglądają w kierunku swojej pani, w oczach której mogli wyczytać- jestem z was dumna! Nowym uczniom życzymy samych sukcesów i ciągłej radości płynącej z bycia uczniem w szkole ks. Jana Twardowskiego.

  Dzień 13 października  był również okazją do złożenia życzeń nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły. Uczniowie starszych klas przygotowali akademię, w której wyznawali swoją miłość do przedmiotów, obiecywali poprawę a przede wszystkim składali życzenia. Miłą niespodzianką dla nauczycieli uczących w Zespole Szkół był finał akcji ph. Grono pedagogiczne kredką malowane. W jej wyniku powstała piękna galeria naszych nauczycieli. Łatwość, z jaką każdy rozpoznał czyja podobizna uśmiecha się z poszczególnych portretów, świadczy tylko o niemałym talencie naszych uczniów.

  Tego dnia społeczność szkolna pożegnała również panią Halinę Obłąk, która po czternastu latach pracy przeszła na emeryturę. Wśród kwiatów i słów uznania dało się słyszeć gromkie 100 lat. Na koniec głos zabrała  przewodnicząca Rady Rodziców, która na ręce dyrektora w imieniu rodziców złożyła życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.

Opr. Katarzyna Konicz