Dziewczyny poszły w ślad chłopców i zdobyły srebro

31 stycznia 2018 roku był drugim dniem rywalizacji sportowej szkół podstawowych  w piłce koszykowej.Tym razem  najlepsze  drużyny żeńskie, reprezentujące gminy powiatu brzeskiego, spotkały się  w hali sportowej w Gnojniku. Do zawodów przystąpiło 7 szkół.  Nasze uczennice  po  odniesionym  dzień wcześniej sukcesie  kolegów z klasy miały niełatwe  zadanie, aby nie okazać się gorszymi. Pozytywne nastawienie i praca włożona w przygotowanie do zawodów dawały po cichu  nadzieję, że  będzie dobrze. Tak się też okazało. Zespół spisał się rewelacyjnie.  W drodze do finału pokonał  w pięknym stylu 4 szkoły i stanął przed  kolejną szansą zdobycia III w historii szkoły złotego medalu w tej dyscyplinie.   Niestety w finale zabrakło trochę sił, a także   szczęścia i  małe " tygrysice"- bo tak walczyły nasze dziewczęta musiały się zadowolić II miejscem na podium.

Uwieńczeniem finałowego meczu  rówieśniczek z Lewniowej i z Jasienia była piękna sportowa postawa, zakończona wspólnymi gratulacjami i uściskami.
Gromkie brawa dla dziewczyn!!!
                                                                                                                    Opiekun: Z. Stanuszek
Wyniki:

Lewniowa- Zaborów               18:2
Lewniowa- Porąbka Uszewska  14:4
Lewniowa- Czchów                 10:4
Lewniowa- Kąty                     18:6
Lewniowa-Jasień                      4:8