Rok szkolny 2018/2019

Czasu nie da się zatrzymać, ale…

   Czasu nie da się zatrzymać, ale zawsze warto wracać do chwil, które pozostaną w naszej pamięci na zawsze -te słowa absolwenci klasy 8 i 3 gimnazjum uczynili mottem pożegnania ze szkołą, która przez wiele lat stanowiła istotną część ich życia.
   Spotkanie rozpoczął występ siódmoklasistów, którzy zabawnym skeczem i piosenkami przypomnieli zebranym, jak ciężki jest los ucznia, ile kłód pod nogi rzuca szkolna codzienność. Miłym akcentem były wierszyki o absolwentach oraz pamiątkowe kubki, a na osłodę tych smutnych chwil - słodycze.  Później mikrofon przejęły najważniejsze w tym dniu osoby – uczniowie najstarszych klas, by za wspólne lata podziękować dyrektorowi, nauczycielom, pani sekretarce, pracownikom obsługi, młodszym koleżankom i kolegom. Nie zabrakło także muzycznego podziękowania dla  rodziców,  czyli  piosenki  „Cudownych  rodziców  mam”.  Było  wesoło, gdy na scenę wkroczyli uczniowie, aby w przygotowanym przez siebie skeczu przedstawić swoją wizję szkoły i nauczycieli. Było refleksyjnie, gdy zebrani oglądali filmiki pokazujące, jak absolwenci zmienili się od czasów przedszkola. Zwieńczeniem tego dnia była przygotowana przez rodziców zabawa, podczas której robiono pamiątkowe zdjęcia, wspominano stare, dobre czasy, tańczono.
  Jeszcze tylko odebranie świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu, nagrody za wyniki w nauce lub konkurs i będzie można powiedzieć: ŻEGNAJCIE. A może DO WIDZENIA? Przecież świat tylko pozornie jest wielki, przecież będziemy się widywać, spotykać.
   Czego życzyć tym, którzy rozpoczynają nowy etap w życiu? Po pierwsze,  świadomości, że wędrówką jedną życie jest  człowieka,  zatem  dotarcie  do  celu  to  w rzeczywistości rozpoczynanie kolejnego jej etapu. Po drugie, odwagi w byciu sobą i niepoddawania się presji otoczenia. Po trzecie, satysfakcji z wybranej szkoły, a później wykonywanego zawodu. A na razie wszystkim – słonecznych wakacji!

Oprac. E. Matus