Rok szkolny 2005/2006

Rok szkolny 2005/2006

Rok szkolny 2005/2006

Wydarzenia:


Wybory patrona szkoły

Publiczna Szkoła Podstawowa w Lewniowej ma bogate tradycje i szczyci się wieloma osiągnięciami. Niedawno, 16 X 2004r. ze starego, blisko 70 - letniego budynku szkoły pamiętającego przedwojenne czasy, przenieśliśmy się do nowej szkoły. Jako jedyna szkoła w gminie pozostaliśmy bez patrona. Trudno w dzisiejszych , ciężkich czasach budować przyszłość bez autorytetów, dlatego posiadanie i możliwość odwoływania się do kogoś, kogo można naśladować czerpać wzorce wydaje się rzeczą niezwykle ważną.
Za punkt honoru postawiliśmy sobie w tym roku szkolnym( 2005/2006) wybrać kandydata na patrona szkoły.
Nie może to być wybór przypadkowy, nieuzasadniony, gdyż:
poprzez nadanie imienia szkoła:

  • uzyskuje swoistą indywidualną tożsamość wyróżniającą ją spośród innych szkół,
  • promuje osobę patrona, jego postawę życiową i dokonania,
  • w naturalny sposób pozyskuje do współpracy instytucje i osoby związane z patronem,
  • wchodzi do rodziny szkół o tym samym imieniu, co może prowadzić do nawiązania wzajemnych kontaktów (np. organizacji wycieczek, wakacyjnej wymiany dzieci i młodzieży),
  • może oprzeć swoje działania wychowawcze na wartościach potwierdzonych życiem
  • i działalnością patrona i ogólnie uznawanych przez społeczność, wzbogaca swoją obrzędowość związaną z patronem
A.BACH

23.06.06

Chociaż nie ma to jak w naszej szkole, pora się z nią rozstać na dwa wakacyjne miesiące lub na znacznie dłużej w wypadku absolwentów. Tę chwilę poprzedziła uroczysta Msza św. W kościele parafialnym. Następnie dzieci, rodzice i nauczyciele zebrali się w szkolnej świetlicy. Tu, w imieniu całej społeczności szkolnej, uczniowie klasy piątej pożegnali starsze o rok koleżanki i kolegów, dedykując im swój występ.

Z kolei na scenę wkroczyli absolwenci, by powspominać swój pobyt w szkole i podziękować wszystkim, którzy im towarzyszyli na tym etapie edukacji.

A potem rozpoczęła się najradośniejsza część spotkania - nagrody, dyplomy, wyróżnienia, podziękowania.

Najmłodsi - zerówkowicze również otrzymali pamiątkowe nagrody, a nauczycielesymboliczny kwiat.

Jeszcze tylko pożegnalne zdjęcia absolwentów wraz z rodzicami i .....żegnaj szkoło!


7.06.06

Jednym z ważniejszych zadań realizowanych co roku przez wychowawcę klasy czwartej przy współpracy z nauczycielami techniki, przyrody i wychowania fizycznego jest przygotowanie uczniów do egzaminu na kartę rowerową. Trwa ono właściwie cały rok, w ciągu którego czwartoklasiści przyswajają sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się na drodze, proste i niezbędne sposoby udzielania pierwszej pomocy oraz doskonalą technikę jazdy. Tak przygotowani kandydaci na rowerzystów zdają najpierw egzamin teoretyczny a następnie, zwykle na początku czerwca, praktyczny. W tym roku przeprowadzający egzamin praktyczny pan Bogdan Toboła zaprosił z tej okazji Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego w Brzesku.

Funkcjonariusz policji wygłosił pogadankę dla uczniów klasy czwartej i piątej, a następnie asystował przy egzaminie, w czasie którego pokonywali oni tor przeszkód, wykonywali manewry na specjalnie oznakowanym placu.

Mimo dużego stresu wszyscy kandydaci zdali pomyślnie tę próbę !


1.06.06

1 czerwca to data chyba najbardziej znana i lubiana przez wszystkie dzieci, wszak to dziś ich święto ! Nie ma więc tradycyjnych lekcji, ocen, pytania, a są: rozgrywki sportowe dla drużyn z klas IV - VI, filmy, gry i zabawy, konkurs wiedzy "Wiem wszystko"

rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników konkursu plastycznego "Najpiękniejsze zakątki mojej Małej Ojczyzny"

przysmaki przygotowane przez mamy z Rady Rodziców

oraz kiełbaski z rożna lub ogniska


29.05.06

Majowa pogoda, kapryśna w tym roku, w dniu wyjazdu uczniów klas IV - VI na wycieczkę do Krakowa i Wadowic spisała sie znakomicie! Tuż przed naszym wyjazdem przebywał z wizytą w Polsce, a w sobotę i niedzielę w Krakowie, Ojciec Święty Benedykt XVI. Jedziemy więc najpierw na Krakowskie Błonia - miejsce spotkania Ojca Św. z pielgrzymami. Tu mamy jeszcze okazję zobaczyć wspaniały ołtarz ułożony z żywych kwiatów. Kwiaty te rozdawano chętnym, przywieźliśmy więc do szkoły doniczkę pięknych, białych surfinii.

Potem udajemy się do Centrum Handlu i Rozrywki IMAX, gdzie oglądamy film trójwymiarowy "Dzikie Safari".

Po obejrzeniu filmu i posiłku w restauracji Mc Donalds wyruszamy do Wadowic, rodzinnego miasta Karola Wojtyły, naszego papieża. Zwiedzamy tutaj bazylikę pod wezwaniem Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny

dom, w którym mieszkała rodzina Wojtyłów oraz wystawę w muzeum miejskim poświęconą pamięci Jana Pawła II

oraz podziwiamy ołtarz, gdzie odprawił Mszę św. papież Benedykt XVI.

Na koniec nie mogło się, oczywiście obejść bez degustacji papieskich kremówek!


26.05.06

" Słonko rano wcześnie wstało,
Śpiewa słowik, pachną bratki,
Wszystko mówi nam wokoło,
że dziś jest Dzień Matki! "
- dlatego, jak co roku, zaprosiliśmy nasze Drogie Mamy na specjalną uroczystość do szkoły, którą pomogły nam przygotować panie Ludmiła Cieśla, Barbara Karecka i wychowawczynie.
I chociaż żadne, nawet najpiękniejsze słowa, nie mogą wyrazić naszej miłości, wdzięczności i szacunku, staraliśmy się w tym dniu odpędzić smutki, troski i kłopoty naszych mam w najdalszy kąt! A jak? Tak po prostu, po dziecięcemu - wypowiadanymi ze wzruszeniem słowami wiersza, radosną piosenką i tańcem, humorystyczną scenką rodzajową czy wreszcie własnoręcznie wykonaną laurką.

Najpierw na scenę wkroczyli najmłodsi - przedszkolaki z oddziału zerowego.

Pierwszaki podbiły serca mam piosenką z akompaniamentem.

Drugo i trzecioklasiści już wiedzą "jaka jest mama".

"Popatrz mamo, jak pieknie tańczymy dla Ciebie!"

"Oj! Gdyby nie ta mama, byłoby z nami krucho!" - wiedzą o tym nie tylko piątoklasiści.

" Dzisiaj droga Mamo, masz twarz uśmiechniętą. Niechaj przez rok cały trwa to Twoje święto!"


19.05.06

Najstarsza klasa w ramach edukacji czytelniczej i medialnej odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Gnojniku.

Tutaj uczniowie zapoznali się z formami działalności biblioteki publicznej oraz rodzajami katalogów i zgromadzonymi zbiorami.

Kilkoro uczniów zostało wpisanych na listę czytelników i wypożyczyło książki. W ślady szóstoklasistów podążyli kilka dni później uczniowie klasy drugiej.


18.05.06

18 maja na wycieczkę zorganizowaną przez panią Annę Stanuszek wyruszyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III. Tym razem trasa wiodła do stolicy Małopolski - Krakowa, gdzie zawsze turysta, nawet ten najmłodszy, znajdzie wiele atrakcji. Pierwszą z nich jest z pewnością ANIKINO.

Tu czas płynie niezwykle szybko i przyjemnie!

Wiele przeżyć dostarcza wycieczkowiczom zwiedzanie królewskiego Wawelu

i spotkanie z Wawelskim Smokiem.

I wreszcie ostatnia atrakcja - kino IMAX i obejrzenie trójwymiarowego filmu "Dzikie Safari". A potem już tylko powrót do domu.


11.05.06

" As ortografii" - pod takim hasłem odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Przygotowaniem i przeprowadzeniem go zajęła się pani Teresa Nowak. Po wspólym opracowaniu regulaminu przez nauczycieli uczących w klasach trzecich, zostały przeprowadzone eliminacje szkolne.

W ich wyniku w finale uczestniczyło po troje uczniów ze szkół w Biesiadkach, Gnojniku, Uszwi, Gosprzydowej i Lewniowej.

Asami ortografii w gminie Gnojnik okazali się reprezentanci szkół z Gosprzydowej (I miejsce), Gnojnika (II miejsce) i Uszwi (III miejsce). Gospodarze nie znaleźli się , co prawda, w finałowej trójce, ale godnie reprezentowali szkołę. Dwie uczestniczki zajęły IV miejsce, osiągając 100 na 110 możliwych punktów.


3.05.1791 - 2006.

" Maj - rocznica pięknych serc
Maj - rocznica wiekich myśli.
Tym, co dawna przeminęli
Hołd składają ci, co przyszli'"

Hołd twórcom Konstytucji 3 Maja złożyli uczniowie naszej szkoły, a o tych ważnych dla naszego narodu i państwa wydarzeniach przypomnieli członkowie Koła Miłośników Książki wraz z uczniami klasy piątej.

Przygotowali oni inscenizację połączoną z prezentacją multimedialną oraz wspólnym słuchaniem i śpewem pieśni patriotycznych.


KWIECIEŃ

26 kwietnia gościliśmy w naszej szkole uczestników kolejnego konkursu gminnego - uczniów klas IV, V, VI reprezentujących szkoły podstawowe z Uszwi, Gnojnika, Biesiadek i Gosprzydowej.

Tym razem wykazywali się oni wiedzą religijną o świętym Maksymilianie Marii Kolbe - patronie kościoła parafialnego w Lewniowej. Konkurs przygotowała i przeprowadziła katechetka - pani Marta Adamczyk.

Laureatami zostali :
Paulina Lis - PSP Lewniowa (I miejsce)
Anna Woldańska - PSP Biesiadki (II miejsce)
Anna Brzeska - PSP Uszew (III miejsce)


22.03.06

Gminny Konkurs Przyrodniczy
" Piękna nasza Polska cała" , a szczególnie nasz region Małopolska, którego "bogactwo przyrody jest najbardziej zdumiewającą cechą". Nie dziwi więc hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Przyrodniczego - "Skarby Małopolski", przygotowanego i przeprowadzonego przez pana Bogdana Tobołę.

Warto poznawać i wykorzystywać skarby naszego regionu, ale i umieć chronić to piękno, któremu "człowiek tak często i tak lekkomyślnie zagraża". Z pewnością ci młodzi miłośnicy przyrody, uczestniczący w konkursie, wykazujący się wspaniałą wiedzą, rozumieją i tę ideę.

Na konkurs przybyli uczniowie klas starszych szkół podstawowych z Gnojnika, Uszwi, Biesiadek i Lewniowej wyłonieni w eliminacjach wewnątrzszkonych.

Najlepszymi okazali się:
Anna Woldańska z Biesiadek (I miejsce)
Karol Świerczek z Lewniowej (II miejsce)
Luiza Rabiasz z Uszwi (III miejsce)

Laureaci zostali obdarowani nagrodami, a szkoły przez nich reprezentowane otrzymały pamiątkowe dyplomy.


09.03.06

" Chodzi bajka po świecie
tak wędruje, wędruje....
I zdumionym oczom dzieci
cuda pokazuje! " - I tak zawędrowała do nas, gdzie po raz trzeci zaprosiła pierwszoklasistów 9 marca na spotkanie w bibliotece.

Tu , poprzez swoich pomocników - bajkowe postacie, w które wcielili się członkowie Koła Miłośników Książki wraz z uczniami klasy czwartej, zgotowała im wiele niespodzianek.

Dzieci międzi innymi rozpoznawały tytuły baśni i ich głównych bohaterów, a także towarzyszyły Gerdzie w poszukiwaniu Kaya. Wykazywały się znajomością lektur pierwszoklasisty, którym ktoś złośliwie pozamieniał tytuły oraz podstawami wiedzy z zakresu edukacji czytelniczej i medialnej. Zdobyły ją uczęszczając systematycznie w pierwszym semestrze do biblioteki.

Wspólnie z Książką utwaliły sobie zasady obowiązujące dobrego czytelnika i przyrzekły ich przestrzegać. Po uroczystym ślubowaniu zostały czrodziejską różdżką pasowane na czytelnika przez Królową Śniegu.

Na koniec otrzymały pamiątkowe dyplomiki, gazetkę Wieści Biblioteczne i słodycze.


LUTY

Kilka dni po wyjeździe do ochronki ta sama grupa pod opieką pań Teresy Nowak i Bogumiły Sachy odwiedziła Warsztat Terapii Zajęciowej w
Zawadzie Uszewskiej. W czasie spotkania integracyjnego talentem aktorskim popisywali się nie tylko goście ale i gospodarze, występując z pouczającym spektaklem. Odbył się także mini - koncert życzeń.
Zarówno goście, jak i gospodarze stwierdzili, że tak udane spotkanie warto kontynuować.


31.01.06

Uczniowie naszej szkoły wraz z grupą teatralną ze świetlicy wiejskiej w Lewniowej udali się z wizytą do Domu Opieki Społecznej w Brzesku tzw. "ochronki". W domu tym, pod opieką sióstr zakonnych mieszkają niepełnosprawne, pokrzywdzone przez los dzieci.

Nasi młodzi aktorzy wykonali dla nich Jasełka oraz obdarowali maskotkami - przytulankami, zebranymi w wyniku akcji charytatywnej przeprowadzonej w szkole przez panią Teresę Nowak. Akcja przebiegała pod hasłem: "Podziel się promykiem radości"


26.01.06

Do szkolnego kalendarza imprez i uroczystości od wielu, wielu lat wpisana jest tzw. zabawa choinkowa. Ma ona długą tradycję i z pewnością pamiętają te słynne "bale nad balami" babcie i dziadkowie obecnych jej uczestników. Zmieniają się więc kolejne pokolenia " balowiczów", rozrasta i urozmaica formuła zabawy, zwanej najczęściej w skrócie choinką. Niezmiennie jest ona jak gdyby podsumowaniem, radosnym ukoronowaniem pierwszego semestru, gdyż odbywa się wraz z nadejściem ferii zimowych. W tym roku program uroczystości przedstawiał się następująco: wspólne tańce

prowadzone przez wodzireja, który zachęcił do zabawy i najmłodszych uczestników w pięknych karnawałowych strojach, i starszaków - miłośników bardziej dyskotekowych rytmów.
Jasełka - podobnie jak rok temu podziwialiśmy je w wykonaniu grupy młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego ze Złotej.

Wszystkim szczególnie przypadł do serca występ wokalny Moniki Chamielec, która w wyniku choroby porusza się na wózku inwalidzkim. Panie, opiekujące się tą sympatyczną dziewczynką przywiozły ze sobą piękne, ręcznie wykonane kartki ozdobne. Kupując je mogliśmy przyczynic sie do zrealizowania marzenia Moniki - wymiany wózka na bardziej nowoczesny, funkcjonalny. Po uroczystości ogłoszono również w naszej szkole zbiórkę pieniężną na ten szczytny cel.

obiad - po występach kontynuowano zabawę taneczną, do której przyłaczyli się goście ze Złotej.

A ponieważ taniec wyczerpuje, mamy z Rady Rodziców przygotowały wspaniały obiad z deserem. Kto z nami tutaj był z pewnością będzie miał co wspominać!


21.01.06 - Dzień Babci i Dziadka

Babcie i dziadkowie nie zawiedli! "... Bo jakże by mogli nie przyjśc, gdy zaprasza ukochany wnuczek ?..."

Część artystyczna - Jasełka bożonarodzeniowe w wykonaniu młodzieży ze świetlicy wiejskiej oraz dzieci szkolnych i Koła Muzycznego - zachwyciła gości!

Konkursy z udziałem seniorów przerodziły się we wspólną, świetną zabawę zarówno uczestników jak i obserwatorów. Był też " ....obiad i słodkości, gwar i muzyka...." i usmiechnięte twarze bohaterów dnia!

Obiad i słodkości przygotowały z wielką pracowitością mamy z trójek klasowych z przewodniczącą Alicją Niedziochą na czele. Jej talentowi organizatorskiemu i nieocenionemu zaangażowaniu zawdzięczamy oprawę kulinarną licznych imprez szkolnych od wielu lat.


STYCZEŃ - 13.01.06

Odbyło się uroczyste otwarcie pracowni komputerowej połączone z naradą dyrektorów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Gnojnik. Przebieg uroczystości zrelacjonowała dla prasy lokalnej pani Teresa Nowak. (Wieści Gminne Nr1(61006). O wydarzeniu napisał również Dziennik Polski z dn.19.01.06r.


21.12.06 - Spotkanie Wigilijne

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia i Wigilia, zgromadziły naszą szkolną społeczność na wspólnym kolędowaniu.

Dzieci z klas młodszych pod kierunkiem pani Teresy Nowak przygotowały i wystawiły Jasełka.

Do kolędników dołączyli uczniowie klasy piatej oraz Koło Muzyczne z panią Anną Stanuszek.


Listopad-grudzień - Spotkanie z twórcami ludowymi

W listopadzie i w grudniu mieliśmy okazję uczestniczyć w cyklu spotkań z twórcami ludowymi. Spotkania te przygotowała i przeprowadziła p. Teresa Nowak we współpracy z p. Ludmiłą Cieślą.

czytaj więcej

8 listopada - spotkanie pierwsze - koronczarka p. Zofia Hebda.

17 listopada - spotkanie drugie - rzeźbiarz p. Czesław Gazda

6 grudnia - spotkanie trzecie - z poetką p. Bogumiłą Sachą...

... oraz św. Mikołajem!

zobacz więcej zdjęć w naszej galerii


24.11.2005 - Zwyczaje andrzejkowe

Nowe i nienowe zwyczaje andrzejkowe kultywuje w naszje szkole brać uczniowska, uczestnicząc co roku w imprezie przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.

Główną atrakcję stanowią, jak zwykle, rozmaite tradycyjne i nieco uwspółcześnione wróżby.

Muzyka i taniec to także niezbędne elementy dobrej zabawy!

A tu jeszcze tyle wspaniałych smakołyków - ciast, kanapek, napojów - i zachęcające uśmiechy sympatycznych koleżanek!

Urozmaiceniem wieczoru było rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego przygotowanego przez p. Martę Adamczyk. Najpiękniejszą kompozycje jesienną wykonał zespół uczniów z klasy czwartej.


11.11.2005 - O tym jak cenną wartością dla pokoleń Polaków była niepodległość Ojczyzny przypomnieli nam wszystkim w przeddzień Święta Narodowego członkowie Koła Miłośników Książki.

Pamięć znanych i nieznanych bohaterów, których mogiły rozsiane po całym świecie znaczy "biały krzyż" uczciliśmy minutą ciszy.

zobacz więcej zdjęć w naszej galerii


05.11.2005 - Święto Pieczonego Ziemniaka

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunką p. Aldoną Bach zorganizował Święto Pieczonego Ziemniaka. W tym roku rzeczywiście ziemniak stał się bohaterem dnia!

Walczył bowiem o tytuły największego i mającego najdziwniejszy kształt. W konkurencji pierwszej niepokonanym okazał się ziemniak będący własnością Dawida Piecha z klasy III.

Ważył jak orzekła skrupulatnie pracująca komisja 72 dag!

Aplauz i zachwyt publiczności wzbudzili licznie zgromadzeni kandydaci do drugiego tytułu - ziemniaki o zupełnie nietypowych dla tego gatunku kształtach. Były wśród nich ślimaki, foczki, kaczuszki, baranki świńki itp.

A wygrał ten oto wspaniały "tulipan" przyniesiony przez Kingę Zuchowicz z klasy IV.
Zwycięzcom oczywiście wręczono nagrody.

Druga część ziemniaczanego święta odbyła się na boisku sportowym, gdzie dzieci z klas młodszych rywalizowały drużynowo w konkurencjach sprawnościowych.

I znów ziemniak pełnił tu nietypowe role - m.in. sprawdzał celność rzutu do tarczy, szybkość biegu w workach, czy zręczność w noszeniu go na rakietce tenisowej.

Wszyscy świenie się bawili, a w finale i tak ziemniaka upieczono i zjedzono w godnym towarzystwie kiełbaski!

zobacz więcej zdjęć w naszej galerii


14.10. 2004 - Dzień Edukacji Narodowej

"... Więc za to, że biegamy coraz śmielej
po ścieżkach wiedzy ku przyszłości celom
dziś dziękujemy Wam - Nauczyciele!"

Wiersze, piosenki wyrażające słowa wdzięczności pedagogom i wchowawcom rozbrzmiewały dziś z pewnością we wszystkich polskich szkołach, również i w naszej. Jednak ten dzień pozostanie szczególnie w pamięci i sercach uczniów klasy pierwszej, ponieważ właśnie dziś zostali uroczyście przyjęci w poczet społeczności szkolnej!

Najpierw jednak musieli przekonać zgromadzoną publicznośc, że zasługują na zaszczytne miano ucznia, prezentując nabyte umiejętności. "Próba" powiodła się wspaniale, zatem mogli już złożyć urocze ślubowanie. Dyrektor szkoły Zbigniew Stanuszek dokonał pasowania kandydatów na uczniów, a wychowawczyni p. Teresa Waligóra wręczyła drobne, pamiątkowe prezenty.

A oto oni: (od lewej) - Kamil Chudoba, Sylwia Zelek, Dawid Stanuszek, Dawid Gnyla, Monika Piech, Monika Górczyńska, Bartłomiej Kornaś, Adrian Serafin, Jarosław Łach, Sara Maciaś, Piotr Bednarek, Bartłomiej Marecik.


13.10. 2005 - Dzieci z klas 0 - III, dzięki organizatorowi - pani Teresie Nowak, miały możliwość uczestniczyć w ciekawej wycieczce do Muzeum Lalek w Pilznie.

Wielką atrakcją dla zwiedzających były zajęcia w pracowni ceramicznej, gdzie dzieci wykonywały własnoręcznie prace z masy porcelanowej.

Prace te po wypaleniu w piecu ceramicznym zostały przysłane do naszej szkoly.


07.10. 2005 - Tatry, Zakopane, Podhale - opisywane przez pisarzy, poetów, odwiedzane przez ludzi sławnych, żądnych przygód, pasjonatów gór, wciąż atraktycjne, przyciągające osoby ciekawe świata. Toteż i nasza gromadka uczniów z kasy IV-VI z paniami: Martą Adamczyk, Aldoną Bach i Martą Mikołajek wybrały się właśnie do Zakopanego.

Po przybyciu na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy na Krupówki, które należa do piątki najsłynniejszych ulic w Polsce. Ta tętniąca życiem promenada przebiega przez środek miasta. Tu znajduje się większość sklepów, lokali, instytucji.

Następnie zwiedzamy pierwszy, najstarszy cmentarz w Zakopanem - na Pęksowym Brzyzku.

To miejsce ostatniego spoczynku sławnych pisarzy, artystów oraz taterników.

Zwiedzamy także sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach zwane przez pielgrzymów i turystów "Wzgórzem Fatimskim" lub Fatimską Zakopiańską. Wybudowane jako votum wdzięczności za uratowane życie Ojca Świętego Jana Pawła II; oddane do użytku wiernym w 11-tą rocznicę zamachu na papieża.

Na koniec podziwiamy piękny górski krajobraz z Gubałówki.

zobacz więcej zdjęć w naszej galerii
zobacz więcej zdjęć w naszej galerii


01.09.2005 - Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2004/05

Wrzesień
"Już wakacje są za nami,
szybko zbiegły letnie dni.
Jesień staje przed oknami,
jesień puka już do drzewi.
Do szkoły czas, do szkoły czas
wrześniowy wstał poranek,
do jasnych sal, do szkolnych klas
wejdziemy roześmiani..."

Roześmiani i radośni, gdyż już po raz drugi witamy rok szkolny w pięknych i jasnych salach nowej szkoły, gdzie nie straszna nam "jesień pukająca do drzwi", ani jej humory!

Po Mszy św. zebraliśmy się wszyscy - najmłodsi w towarzystwie mam - na sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły przywitał uczniów, rodziców, nauczycieli, zapoznał z planami i organizacją roku oraz życzył wszystkim sukcesów.

Następnie uczniowie udali się do klas, by spotkać się z wychowawczyniami, podzielić się wakacyjnymi wspomnieniami, no i dowiedzieć się jakie jutro lekcje!

Te chwile z pewnością szczególnie przeżywały "pierwszaki" i kandydaci na uczniów - "zerówkowicze"!


Nauczyciele

mgr Zbigniew Stanuszek

dyrektor, wychowanie fizyczne kl. IV - VI

mgr Teresa Nowak

wychowawczyni kl. II

mgr Marta Adamczyk

wychowawczyni kl. IV, religia - oddział przedszkolny, kl. I, III, IV, V, plastyka kl IV - VI, gimnastyka korekcyjna

mgr Aldona Bach

wychowawczyni kl. VI, język polski w kl. IV - VI

mgr Ludmiła Cieśla

wychowawczni kl. III

Ks. Henryk Franczyk

religia kl. II, VI

Barbara Karecka

muzyka kl. IV - VI, technika kl. IV, V

mgr Anna Stanuszek

oddział przedszkolny

mgr Bogdan Toboła

przyroda kl. IV - VI

mgr Małgorzata Toboła

historia kl. IV - VI, biblioteka, plastyka kl. IV i V

mgr Teresa Waligóra

wychowawczyni kl. I

mgr Marta Mikołajek

wychowawczyni kl. V, matematyka kl. IV - VI

mgr Monika Piech

zajęcia rewalidacyjne

mgr inż. Stanisław Wilk

informatyka kl. V, VI

mgr Natalia Knyszyk

język angielski kl. IV - VI

Pracownicy administracji i obsługi:

Iwona Fulara, Halina Obłąk.


Organizacje i kółka zainteresowań

Samorząd Uczniowski

mgr Aldona Bach

Sklepik Szkolny

mgr Bogdan Toboła

PCK

mgr Marta Adamczyk

Kółko Przyrodnicze

mgr Bogdan Toboła

Kółko Muzyczne

mgr Anna Stanuszek

Kółko Taneczne

mgr Teresa Waligóra

Kółko Plastyczne

mgr Teresa Nowak

Kółko Matematyczne

mgr Marta Mikołajek

Kółko Języka Angielskiego

mgr Natalia Knyszyk

Koło Miłośników Książki

bibliotekarz