Rok szkolny 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007

Rok szkolny 2006/2007

Wydarzenia:

Grudzień


12.12.2006

12 grudnia ustępujące Prezydium Rady Rodziców złożyło raport ze swojej działalności. Dyrektor szkoły mgr Zbigniew Stanuszek serdecznie podziękował paniom: Alicji Niedziocha, Krystynie Marecik, Urszuli Cięciwa, Lucynie Nowakowskiej za wieloletnią pracę społeczną w Radzie Rodziców i zaangażowanie w podejmowaniu wielu inicjatyw na rzecz naszej szkoły.

W imieniu wszystkich rodziców dziękowała pani Ewa Jabłońska - nowa przewodnicząca Rady.

W tym też dniu odbył się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez nauczycieli naszej szkoły z myślą o pozyskaniu funduszy na rzecz planowanej uroczystości nadania szkole imienia.

Rodzice byli niezwykle zainteresowani stroikami, choinkami i aniołkami. Chętnie kupowali ozdoby.


Święty Mikołaj

    Dnia 6 grudnia, mimo braku śniegu naszą szkołę odwiedził niecodzienny Gość. Tym razem skorzystał z dobrodziejstw współczesnej motoryzacji i zamienił sanie na ...samochód (przystrojony jego imieniem).
    W szkole już od rana panował nastrój oczekiwania. W szczególny sposób do spotkania ze św. Mikołajem przygotowały się przedszkolaki, poznając wcześniej na zajęciach historię biskupa z dalekiej Mirry.
    Pod kierunkiem swojej wychowawczyni (Pani mgr Anny Stanuszek) oraz z pomocą starszych kolegów z klasy V i VI przygotowały inscenizację "Mikołajowy zawrót głowy" oraz wiersze i piosenki dla Mikołaja. Oczekiwany Gość wkroczył w asyście dwóch Aniołków do sali świetlicy szkolnej, w której zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i przedstawiciele rodziców.
    Wśród worków wypełnionych prezentami znalazły się zabawki i gry planszowe dla oddziału przedszkolnego. Dzięki operatywności Prezydium Rady Rodziców oraz hojności sponsorów, którzy wsparli ich inicjatywę, każde dziecko otrzymało słodki upominek.
    Mikołaj miał więc wiele pracy by obdarować wszystkich grzecznych uczniów i nauczycieli. Niektórzy co prawda musieli obiecać na przyszłość poprawę, a jeszcze inni musieli wykazać się podstawową wiedzą nie tylko religijną.
    Entuzjazm i radość udzieliły się wszystkim obecnym. Spotkanie uwieńczono pamiątkową fotografią.

Opr. Anna Stanuszek

Podziękowanie

Dyrektor szkoły, Rada Rodziców i dzieci pragną wyrazić słowa uznania i podziękowania sponsorom:

Panu A. Zelek - właścicielowi firmy: Blacharstwo i Lakiernictwo-Samochodowe "ZELEK" w Lewniowej,
Panu M. Hebda- właścicielowi firmy "MEGAMOT" w Gnojniku
Panom S. Myszka i K. Myszka - właścicielom firmy "TRANS - BET" w Gnojniku
Panu G. Wrona - właścicielowi Hurtowni Spożywczo- Przemysłowej w Lewniowej
Pani E. Cierniak-Lambert - prezesowi stowarzyszenia "POMOCNA DŁOŃ" w Gnojniku
Panom D. Chamioło i M. Nowak - właścicielom firmy "PAGEN" w Gnojniku
Panu P. Czyżyckiemu - właścicielowi stacji paliw "CENTRUM MOTORYZACJI" w Zawadzie Uszewskiej
Państwu A.K. Wójs - właścicielom sklepu spożywczo-przemysłowego "Groszek" w Gnojniku
Pani J.Wąs - właścicielowi "Ubojni Zwierząt" w Gnojniku.

za włączenie się do akcji charytatywnej "Ty też możesz zostać św. Mikołajem". Dzięki Państwa wsparciu finansowemu możliwe było zrealizowanie naszej inicjatywy, która sprawiła tyle radości i uśmiechu na dziecięcych buziach. Udowodniliście po raz kolejny , że realizując z powodzeniem własne cele , dostrzegacie także problemy i potrzeby innych. Życzymy Państwu dużo zdrowia oraz wielu sukcesów w realizacji życiowych zamierzeń.

Październik


Andrzejki

"Andrzejki" to tradycja ludowa wieczoru wróżb, pielęgnowana od dawnych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie. Zgodnie z tą tradycją i w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa, na któej nie tylko panny ale i kawalerowie poznawali swoją przyszłość z rozmaitych wróżb.

Nie ominęła nas także zabawa taneczna.

Wszystkich zachwycały pomysłowo udekorowane stoliki. Było tez coś słodkiego.


10.11.2006

..."O, Polsko! Święte Twe Imię..."
10 listopada w szkole odbyła się prezentacja programu słowno - muzycznego przygotowanego przez uczniów starszych klas. Przybliżono postaci wielkich Polaków, tworzących w tym okresie, przypominających o potędze państwa polskiego.

Swoją obecnością zaszczycił nas pan Henryk Bach, który przybliżył informacje o rozbiorach Polski, zapoznał uczniów z sytuacją międzynarodową, która umożliwiła Polakom wyzwolenie. Ciekawie opowiadał o marszałku J. Piłsudskim. Zwrócił uwagę na świadomość narodową ucznió i postawę patriotyczną.


13.10.2006

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole miały miejsce 13 października. Na tę uroczystość złożyło się kilka okazji - pierwsza to oczywiście tradycyjny już 14 października, kolejna to wręczenie nauczycielom nagród dyrektora szkoły. Najważniejszym zaś powodem było podziękowanie księdzu proboszczowi za wieloletnią pracę w szkole. W tym dniu naszymi specjalnymi gośćmi byli: wójt gminy Gnojnik - pan Wojciech Rzepa, poprzednia dyrektor szkoły - pani Teresa Fulara, dyrektor ZOSiP - pani Halina Cabała.

Wdzięcznym akcentem był montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów.

W tym uroczystym dniu Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: ks. Henryk Franczyk, ngr Bogdan Toboła, mgr Małgorzata Toboła. Rodzice podziękowali nauczycielom za trud wychowawczy, pracę i poświęcenie.

Ze wzruszeniem żegnano odchodzącego na emeryturę ks. Henryka Franczyka.


10.10.2006

10 października odbył się Dzień Pieczonego Ziemniaka. Najstarsi i najmłodsi uczniowie przygotowali różne "ziemniaczane" konkurencje: sadzenie i toczenie ziemniaków, bieg i rzut ziemniakiem do celu, łowienie "rybek"
Na zwycięzców czekały "zdrowe nagrody", które wręczała Pani Jesień (Marta Łach) wraz z Leśnym Skrzatem (Tadeusz Gasiński).

A potem .... wspólne ognisko........i smaczne kiełbaski. Impreza była udana i wszyscy dobrze się bawili.


10.10.2006

Pierwszaki z naszej szkoły mogą już o sobie powiedzieć "jesteśmy uczniami". W dniu 10 października cała społeczność szkolna spotkała się na uroczystości pasowania na uczniów. Zanim jednak najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, odbyła się część artystyczna.

Gdy dzieci udowodniły, że są godne miana ucznia złożyły uroczyste ślubowanie na ręce dyrektora szkoły i zostały pasowane wielkim ołówkiem.

Każdy z nowo pasowanych uczniów otrzymał upominek.

"Na konkursy i zawody
niech zjednoczą się drużyny
i niech mają dziarskie miny.
Uśmiech, humor i zabawa
to jest najważniejsza sprawa."


6.10.2006

6 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym "Nie gryź, bądź przyjacielem" organizowanym przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami z Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały prelekcji i obejrzały pokazy psów. Miały też możliwość obcowania z czworonożnym przyjacielem. Spotkanie było prowadzone przez pana W. Puza - przewodnika służbowych psów policyjnych i składało się z trzech części:

  • prelekcja i dyskusja z dziećmi (odpowiedzi na pytania dzieci)
  • pokaz zachowań psa na prowokujące zachowanie człowieka
  • pokaz zachowania psa dobrze ułożonego i wychowanego

Pan Puz i jego podopieczni - Rochan i Gibon zachwycili wszystkie dzieci.


7.10.2006

7 października na wycieczkę zorganizowaną przez panią Teresę Waligórę wyruszają dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I, II, III. trasa wiedzie do Krakowa, gdzie czeka nas wizyta w teatrze Groteska i kraina zabaw dziecięcych Anikino.

Wrzesień


29.09.2006

29 września dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego zorganizowały Dzień Chłopaka. W każdej klasie tego dnia składano chłopcom życzenia, były też drobne upominki przygotowane specjalnie dla naszych "mężczyzn".


25.09.2006

25 września grupa najmłodszych dzieci spotkała się z policjantem z KPP w Czchowie. Była to już kolejna wizyta w naszej szkole starszego posterunkowego, który udzielił dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drogach, odpowiedniego zachowania się i ostrożności wobec nieznajomych oraz postępowania w przypadkach zaatakowania przez psy. Dzieci miały możliwość zadawania pytań, na które pan policjant udzielał fachowej odpowiedzi. Uczniowie otrzymali od gościa prezenty - światełka odblaskowe i kolorowanki.


15-17.09.2006

W dniach 15 - 17 września braliśmy udział w akcji "Sprzątane świata". Uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zbierali śmieci na poboczach dróg, stadionie, przystankach, wokół kościoła i sklepów. Oj, było co zbierać! Szklane i plastikowe butelki, opakowania po sokach, cukierkach, puszki..... Pamiętajmy jednak o tym co mówi znane powiedzenie, że nie tam jest czysto, gdzie wszyscy sprzątają, ale tam, gdzie nikt nie śmieci. Apelujemy więc do wszystkich: wrzucajcie śmieci do koszy lub specjalnych pojemników.!


13.09.2006

13 września odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. w wyniku głosowania przedstawicielami uczniów na rok szkolny 2006/2007 zostali:
przewodniczący: Kamil Hołyst
zastępca/skarbnik: Tadeusz Gasiński
kronikarz: Zuzanna Cieśla
Opiekun Samorządu: mgr Aldona Bach


4.09.06

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2006/2007 było poprzedzone Mszą św. w kościele. Po nabożeństwie uczniowie, rodzice i nauczyciele przeszli do szkoły, gdzie dyrektor serdecznie wszystkich powitał, życzył wiele wytrwałości i sukcesów w nauce. Do życzeń dołączyła się również pani dyrektor ZOSiP - mgr Halina Cabała. W tym roku rozpoczęli pracę w naszej szkole nowi nauczyciele: mgr Damian Wójcik, mgr Dorota Ligęza, mgr Jolanta Gagatek, mgr Małgorzata Talarek.