Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008

Rok szkolny 2007/2008

Wydarzenia:

20 czerwca 2008 r.

Ostatni dzień w szkole to czas podsumowania całorocznej pracy, podziękowań i zasłużonych nagród.

Wyróżnieni zostali uczniowie z klasy II osiągający wyniki „wspaniałe”:

Aleksandra Sacha

Konrad Stanuszek

Patryk Skoczeń

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali uczniowie:

Klasa IV:

Małgorzata Ząbkowska

Jakub Kamiński

Klasa V:

Paulina Sacha

Patrycja Serafin

Klasa VI:

Patryk Fulara

Mariola Lis

Justyna Nowakowska

Kamil Stanuszek

Katarzyna Świerczek

Marta Ząbkowska

Kinga Zuchowicz

W konkursach pozaszkolnych sukcesy odnieśli:

Gminny Konkurs Matematyczny – Justyna Nowakowska I miejsce i Patryk Fulara II miejsce,

Gminny Konkurs Przyrodniczy – Kamil Stanuszek I miejsce, Marta Ząbkowska i Patryk Fulara III miejsce,

Gminny Konkurs Ortograficzny – Kinga Zuchowicz II miejsce, Justyna Nowakowska III miejsce,

Gminny Konkurs Języka Angielskiego – Kamil Stanuszek II miejsce, Kinga Zuchowicz III miejsce,

Mała Olimpiada Matematyczna – Dawid Gnyla II miejsce,

Gminny Konkurs Plastyczny dla 6 – cio latków – Karol Baka II miejsce, Przemysław Hudy III miejsce,

Gminny Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II – zespół - Marta Ząbkowska, Justyna Nowakowska, Mariola Lis I miejsce,

Indywidualne biegi przełajowe – Mariola Lis I miejsce na szczeblu gminy i III miejsce w powiecie,

Gminne zawody w mini – piłce siatkowej dziewcząt – II miejsce Aneta Hudy, Patrycja Serafin, Mariola Lis, Katarzyna Świerczek, Patrycja Gagatek, Marta Ząbkowska, Kinga Zuchowicz, Justyna Nowakowska

Gminny turniej rekreacyjno – sportowy – I miejsce zespołu A. Hudy, P. Serafin, R.Chudoba, M. Pajor, K. Oleksy, M. Pasierb, R. Gawlik, J. Kamiński, M. Lis, J. Nowakowska, K. Stanuszek, Ł. Wąs.

19 czerwca 2008 r.

W tym samym dniu, gdy absolwenci żegnali szkołę, społeczność szkolna pożegnała odchodzącą na emeryturę panią Barbarę Karecką. Pracując wiele lat w lewniowskiej podstawówce pani Barbara wpajała kolejnym pokoleniom muzyczny alfabet, uwrażliwiała na piękno sztuki, przygotowywała do egzaminu na kartę rowerową, rozwijała umiejętności techniczne i manualne,wychowywała, ucząc różnych przedmiotów. Obecni uczniowie podziękowali Jej serdecznie wierszem, piosenką i kwiatami. Do podziękowań i życzeń dołączyli się rodzice, dyrektor szkoły a także współpracownicy.

19 czerwca 2008 r.

Uczniowie klasy szóstej pożegnali szkołę! W tym ważnym dla nich dniu koleżanki i koledzy z klasy piątej przypomnieli im niektóre ciekawsze wydarzenia z poprzednich lat w formie wierszowanej i multimedialnej oraz złożyli życzenia i wręczyli drobne upominki. Następnie absolwenci podziękowali nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły za trud i serce włożone w ich nauczanie i wychowanie. Z kolei dyrektor szkoły pan mgr Zbigniew Stanuszek podsumował wyróżniające osiągnięcia tego zespołu w nauce i zachowaniu, konkursach szkolnych i gminnych, sporcie oraz dokonania artystyczne. Wręczył także podziękowania rodzicom.

5 czerwca 2008 r.

Pani mgr Ludmiła Cieśla przygotowała i przeprowadziła przeznaczony dla uczniów klas I – III szkolny konkurs recytatorski poezji ks. Jana Twardowskiego ph. „Byc dzieckiem”. Twórczość naszego przyszłego patrona nie jest łatwa w odbiorze, a tym bardziej w recytacji, lecz bardzo liczny udział dzieci w konkursie oraz wysoki, wyrównany poziom świadczą, że staje się ona coraz bliższa tym, którzy zechcą ją poznawać. Małym recytatorom jury przyznało następujące miejsca: I – Aleksandra Sacha (klasa II) i Bartłomiej Merecik (klasa III), II miejsce – Oliwia Wąs (klasa II) i Katarzyna Myszka (klasa II), III miejsce – Karolina Rubacha i Anna Cieśla (obie z klasy II).Przyznano również wyróżnienia.

1 czerwca 2008 r.

Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca – te majowo-czerwcowe dni społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Lewniowej postanowiła uczcić rodzinnym spotkaniem w formie pikniku. Przyświecała nam bowiem myśl wyrażona przez naszego przyszłego patrona ks. Jana Twardowskiego, iż największe szczęście to „... mieć rodzinę: mamusię, tatusia, siostrzyczki, braciszków, dwóch dziadków, dwie babcie, wujków i ciotek tak wiele, żeby się nie zmieścili w kościele”.

Tak więc pierwszego czerwca, w piękną słoneczną niedzielę, przed budynkiem szkoły pojawiły się trzy pokolenia lewniowian, nauczyciele, obecni i byli uczniowie oraz zaproszeni goście, a wśród nich m.in. Wójt Gminy Gnojnik pan Wojciech Rzepa, sołtys wsi Lewniowa pan Henryk Niedziocha, dyrektor Publicznej Gminnej Biblioteki w Gnojniku pani Edyta Tobiasz. Spotkanie umilały popisy wokalno-taneczne solistów i grup z poszczególnych klas, dedykowane wszystkim Mamom i Tatom oraz układy tańca nowoczesnego w wykonaniu szkolnego koła tanecznego. Uczestników pikniku zintegrowały wspólne zabawy i konkursy, jak np. „Bieg farmera”, „Jaka to melodia”, karaoke i inne, ale przede wszystkim wylansowany przez uczniów klasy trzeciej motyw wokalny „Dziś w Lewniowej piknik jest rodzinny...” na melodię popularnego „Jożina z bażin”. Najbardziej jednak rozbawił widzów skecz “Bajka o Skrzacie” z udziałem odważnego taty - pana Henryka. Oprawę muzyczną zapewnił i zabawy prowadził wodzirej pan Jerzy Pleśniarski. Jedną z głównych atrakcji spotkania stała się loteria fantowa. Losy zostały wykupione błyskawicznie, ale nic dziwnego – każdy wygrywał, a ponadto dla trojga uczestników wylosowano nagrody dodatkowe, w tym aparat cyfrowy. Loteria oraz drobne nagrody rzeczowe w konkursach zostały sfinansowane przez sklepik szkolny w wysokości 500 zł oraz pana Andrzeja Zelka i pana Grzegorza Wronę w wysokości około 150 zł. Obu sponsorom serdecznie dziękujemy! Mamy natomiast zadbały o coś dla ciała – zorganizowały bufet z zapiekankami i napojami chłodzącymi. Pozyskany z loterii i bufetu skromny dochód w całości przeznaczymy na czekającą nas w przyszłym roku ważną uroczystość nadania imienia naszej szkole. Czy zabawa się udała? Nie nam, organizatorom, to oceniać, chociaż bardzo staraliśmy się zapewnić miłą atmosferę

a i pogoda nie zawiodła. Jeśli taka forma rodzinnego świętowania spodobała się uczestnikom – zapraszamy za rok.

15 maja 2008 r.

Odbył się w naszej szkole kolejny konkurs gminny. Tym razem przygotowała go dla uczniów klas trzecich pani mgr Teresa Nowak, a jego celem było wyłonienie „Asa ortografii”. Został nim bezkonkurencyjny uczeń szkoły podstawowej z Uszwi. Nasi przedstawiciele uplasowali się na dalszych miejscach.

8 maja 2008 r.

 

Patrząc w niebo” to hasło tegorocznego Gminnego Konkursu Przyrodniczego, który przygotował i przeprowadził pan mgr Bogdan Toboła. Uczestniczyli w nim reprezentanci szkół podstawowych z klas szóstych wyłonieni w eliminacjach szkolnych. W etapie gminnym nasi uczniowie zajęli: I miejsce – Kamil Stanuszek oraz III miejsce – Marta Ząbkowska i Patryk Fulara.

30 kwietnia 2008 r.

W przeddzień Święta Narodowego 3 Maja uczniowie klasy III i IV pod kierunkiem pani Moniki Wiśniowskiej przypomnieli tło historyczne i znaczenie uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wiersze i pieśni patriotyczne wprowadziły wszystkich zebranych w uroczysty świąteczny nastrój.

29 kwietnia 2008 r.

Nasza szkoła gościła uczestników Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki”. Reprezentanci naszej szkoły zajęli: I miejsce – Justyna Nowakowska (klasa VI) oraz II miejsce – Patryk Fulara (klasa VI).

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani mgr Marta Mikołajek.

W tym samym dniu (29 kwietnia) uczniowie klasy V i VI pod kierunkiem pani Marty Mikołajek przybliżyli rodzicom sylwetkę naszego przyszłego patrona ks. Jana Twardowskiego, prezentując montaż „Wielki poeta małych słów”. Występ składał się z fragmentów zainscenizowanego wywiadu z bohaterem, wierszy, piosenek oraz prezentacji multimedialnej.

 

10 kwietnia 2008 r.

Uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników. Na tę chwilę pracowali cały rok systematycznie uczęszczając do biblioteki i wypożyczając książki. Zanim nastąpił akt pasowania, pierwszoklasiści z zainteresowaniem obejrzeli inscenizacje bajek „Czerwony Kapturek” i „Muchy Samochwały” w wykonaniu uczniów klasy II i IV, z zapałem rozwiązywali konkursy i uczestniczyli w poszukiwaniu „skarbu”.


8 kwietnia 2008 r.

Podobnie jak w całej Polsce nasi szóstoklasiści pisali sprawdzian badający ich osiągnięcia zdobyte w trakcie nauki w szkole podstawowej. Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

 

14 marca 2008 r.

W ramach przygotowań do nadania imienia szkole odbył się szkolny konkurs wiedzy o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego dla uczniów klas IV – VI.
W zaciętej i wyrównanej rywalizacji niepokonani okazali się uczniowie klasy VI – Kamil Stanuszek (I miejsce) i Mariola Lis (II miejsce) . Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IV – Natalia Gawlik.
Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani mgr Monika Wiśniowska.


24 stycznia 2008 r.


Po solidnie przepracowanym pierwszym semestrze cała szkoła rozbrzmiała karnawałowymi rytmami i zapełniła się bajkowymi postaciami, w które wcieliły się na tę okazję dzieci z oddziału zerowego oraz klas młodszych. Wspólne zabawy i tańce pod kierunkiem wodzireja, a także smakołyki przygotowane przez troskliwe mamy sprawiły uczestnikom wiele radości.

19 stycznia 2008 r.

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, na którą co roku chętnie i licznie przybywają seniorzy. W tym roku szanowni Goście podziwiali urozmaicony repertuar w wykonaniu wnuków tj. tańce, recytacje, śpiew. Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali jubilatom „Sto lat,” a mamy ugościły obiadem, kawą i ciastem. Do wspólnej zabawy przy muzyce zachęcał wodzirej.

Tegoroczne spotkanie międzypokoleniowe zostało zorganizowane przy wsparciu funduszy unijnych w ramach EFS.

*********************************************


20.12.2007

Spotkanie wigilijne. Jasełka.


6.12.2007

Święty Mikołaj odwiedził dzieci w szkole w Lewniowej.


29.11.2007

Zabawa andrzejkowa.


9.11.2007

Święto Niepodległości.


12.10.2007

Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie uczniów klasy I.


03.09.2007

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2007/2008

Opracowała M. Toboła