Rok szkolny 2014/2015

Gdyby do szkoły chodziły anioły…..

 

Takie motto towarzyszyło 25 czerwca 2015 roku naszym tegorocznym absolwentom. Jak każdego roku, tak i w tym, szóstoklasiści przeżywali swoją własną uroczystość zakończenia roku na dzień przed oficjalnym rozdaniem świadectw 26 czerwca. Akademia miała miejsce na hali sportowej.  I choć szóstoklasiści występowali na niej niejednokrotnie, emocje dały znać o sobie, bo każdy uczeń chciał wystąpić najlepiej jak umiał. Szkołę podstawową kończy się przecież jeden raz w życiu. Krótka scenka kabaretowa pozwoliła zapomnieć o stresie i wszystkim wnet udzielił się miły nastrój. Jedyne co różniło tą uroczystość pożegnania szkoły przez tegorocznych szóstoklasistów  poza doborem repertuaru wierszy i piosenek, to fakt, że absolwenci nie żegnali szkoły, ale dziękowali nauczycielom, rodzicom i koleżankom oraz kolegom za wspólnie spędzone siedem lat. Zapytacie …dlaczego ?

Powód jest taki, że od 1 września 2015 nasi szóstoklasiści nie będą już musieli dojeżdżać do gimnazjum w Gnojniku, bo dzięki zaangażowaniu środowiska, rodziców w naszej małej szkole powstało gimnazjum. To powód do radości dla wszystkich… dla dzieci, bo nie będą musiały do nowej szkoły dojeżdżać, dla rodziców, bo będą „mieć  na oku” swoje pociechy, a dla nauczycieli, bo będą mogli monitorować postępy w przyroście wiedzy swoich niedawnych uczniów.

Dlatego właśnie że od nowego roku szkolnego zamienią  tylko piętra, na których będą odbywać się ich lekcje, zasadne było raczej podziękować, a nie żegnać się.

I tak oto zabrzmiał ostatni dzwonek …rozdane zostały wszystkie kwiaty, wypowiedziane podziękowania oraz życzenia słonecznych wakacji…

Zobaczymy się już za dwa miesiące wypoczęci i pełni zapału do pracy na nowym etapie edukacji, a na pamiątkę każdy zabrał ze sobą „swojego” uśmiechniętego anioła z dekoracji :)

Opr. Aldona Bach