Kilka słów o nas

Nasze przedszkole

      Przedszkole w Lewniowej  jest placówką publiczną prowadzoną przez  Gminę  Gnojnik. Organem sprawującym nadzór pedagogiczny jest Kuratorium Oświaty w Krakowie. Dyrektorem przedszkola wchodzącego w skład Zespołu  jest mgr Zbigniew Stanuszek.
Przedszkole  rozpoczęło swoją działalność 1 września 2008 roku,  w roku ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji "Rokiem Przedszkolaka". Do tego czasu przygotowaniem przedszkolnym w naszej miejscowości objęte były tylko 6-latki uczęszczające do jednego oddziału, tzw. „zerówki”.
      Nasze przedszkole mieści się w nowym  budynku, w którym funkcjonuje także szkoła podstawowa. Zajmuje dwie sale na parterze (lewe skrzydło od strony zachodniej budynku). Posiada szatnię, sanitariaty, zaplecze kuchenne oraz  przestrzenny korytarz, gdzie znajdują się gabloty informacyjne dla rodziców, wystawki prac dzieci, tablo. Jest bardzo dobrze wyposażone w pomoce dydaktyczne i zabawki, w tym  narzędzia multimedialne. Dzieci mogą korzystać z dywanu interaktywnego, suchego basenu, zjeżdżalni, trampoliny.
       Przedszkole posiada też duży plac zabaw wyposażony w urządzenia rekreacyjne. Obecne w przedszkolu  funkcjonują dwa oddziały:

I oddział –  „MOTYLKI” dzieci 3,4 - letnie
Wychowawca grupy:  mgr Iwona Radecka

II oddział -  „BIEDRONKI” dzieci 5,6 – letnie
Wychowawca grupy: mgr Anna Stanuszek W przedszkolu odbywają się zajęcia dodatkowe:

  • religia 
  • j. angielski